Kinnisvarateenused

Avaldatud: 02.03.2020

Uuringu prognoosi kehtivus: 2019–2026

Koostaja(d): Ingrid Lepik, Mare Uiboupin

Sildid: kinnisvarabürood, kinnisvarahooldus, kinnisvarateenused, rent

Uuringus käsitleti kinnisvarabüroode tegevust ning kinnisvara üürile andmist, haldus- ja korrashoiutegevust.

Kinnisvara ja korrashoiu ettevõtetes töötab umbes 20 000 töötajat, neist ligi pooled on lihttöölised.

Uuringu tulemuseks on tööturu koolitustellimus, mis põhineb valdkonda mõjutavatel trendidel, majanduslikul seisundil, tööjõu- ja oskuste vajadusel ning tööjõunõudluse ja koolituspakkumise võrdlusel. Analüüs valmis 2019. aasta lõpus.

Kinnisvara ja korrashoiu uuringu eksperdikogusse kuuluvad valdkonnas tegutsevate tööandjate, erialaliitude ja erialast haridust pakkuvate koolide ning riigiasutuste esindajad.

Eksperte esindavad: Helge Alt, OÜ Puhastusekspert; Ave-Õnne Jalakas, Riigi Kinnisvara AS; Tarmo Kase, Ober-Haus Kinnisvara AS; Jüri Kröönström, Eesti Kinnisvara Korrushoiu Liit; Jaak Laanisto, Eesti Tuletõrjeliit; Ülle Laas, Haridus- ja Teadusministeerium; Ardo Lepp, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda; Leho Lilleorg, Tallinna Lasnamäe Mehaanikakool; Leena Paap, Tallinna Tehnikakõrgkool; Silvi Palmet, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing; Kalle Pilt, Eesti Desinfektsiooni- ja Kahjuritõrjeettevõtete Liit; Silver Pramann, Tallinna Majanduskool; Laida Reitmann, Järvamaa Kutsehariduskeskus; Katre Schmidt, SOL Baltics OÜ; Maarja Virks, Maa-amet.

Terviktekst

Lae alla

Lühiaruanne

Lae alla

Olulisemad tulemused

Lae alla

COVID-19 eriuuring: kinnisvarateenused

Lae alla

Kinnisvarateenused infograafika