Metalli- ja masinatööstus

Avaldatud: 17.01.2017

Uuringu prognoosi kehtivus: 2016–2021

Koostaja(d): Terje Kaelep, Anneli Leemet

Sildid: metalli- ja masinatööstus

OSKA metalli- ja masinatööstuse valdkond hõlmab metallitööstust, masinatööstust ning masinate ja seadmete remonti.

Eestis tegutseb üle 2000 metalli- ja masinatööstuse ettevõtte ning selles valdkonnas on enam kui 35 000 hõivatut.

Valdkonna suurimaks haruks on metallitööstus, mis on tootmismahult toiduainetööstuse ja puidutööstuse järel üks suuremaid tööstusharusid.

Masinaehitus on samas üks Eesti olulisematest majanduse kasvuvaldkondadest ning enamuse sektori müügist moodustab eksport. Eesti siseturg on tähtsam masinate ja seadmete remondis ja paigalduses ning metalltoodete tootmises.

OSKA metalli- ja masinatööstuse valdkondlikku eksperdikogusse kuuluvad valdkonna eksperdid ja visionäärid erineva profiiliga ettevõtetest, õppeasutustest ja riigisektorist.

Kutsekoja juhtpartneriks selles valdkonnas on Indrek Rohtma Eesti Masinatööstuse Liidust. Võtmeeksperdid on Jüri Riives (IMECC OÜ)  ja Vello Vainola (Tallinna Tehnikakõrgkool; Eesti Mehaanikainseneride Liit).

Eksperte esindavad: Juhan Anvelt (Norcar Group), Heiki Einpaul (Hekotek AS), Janne Eljas (AQ Lasertool OÜ), Anni Hartikainen (Eesti Väikelaevaehituse Liit), Toomas Jõgi (AS E-Profiil), Tarvo Kapp (Contractor OÜ), Ants Kivimäe (Raasiku Elekter AS), Tõnu Lelumees (IMECC OÜ), Priit Lind (BLRT Masinaehitus OÜ), Allan Märk (AS Norma), Tõnis Raamets (Silwi Autoehituse AS), Peeter Sekavin (Duroc Machine Tool OÜ), Henri Tabri (Aider OÜ), Mihkel Tammo (Estanc AS), Anu Ulp (Riser OÜ), Margus Arak (Eesti Maaülikool; Eesti Inseneride Liit), Eduard Brindfeldt (Tallinna Tööstushariduskeskus), Tauno Otto (Tallinna Tehnikaülikool), Uku Varblane (Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskus), Rami Morel (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Kaidi Nõmmela (Haridus- ja Teadusministeerium), Kaie Piiskop (SA Innove).