Töötajate viimane omandatud kutseharidus õppekavarühmade järgi
Töötajate viimane omandatud kõrgharidus õppekavarühmade järgi
Tööjõu jagunemine (kohalik vs välistööjõud)
Tööjõu voolavus
Näidikulehtede kasutusjuhend
Näidikulehed annavad ülevaate OSKA tööjõuvajaduse ja pakkumise prognoosi andmetest. Andmed on kuvatud joonistena ning neid uuendatakse vähemalt kord aastast. Valides vaate “Lehed” või kasutades otsingut, saab andmetega tutvuda ametialagruppide, õppesuundade ja valdkondade kaupa.
OSKA meeskond on koondanud kõik ametid sarnaste tegevusalade rühmadesse ehk ametialagruppidesse, mida on kokku umbes 70. Ametialagruppide näidikulehed lähtuvad tööturu vaatest.
Õppesuundade näidikulehtedel saab ülevaate haridusmaailmast.
Valdkondade näidikulehtedel saab ülevaate OSKA valdkondlike uuringute lõikes.
Andmeid saab ka filtreerida valides vaate “Joonised” või klikates vasakus veerus joonise tüübile.
Lisaks on võimalus iga joonis eraldi ära märkida ja lisada oma koondlehele. Koondleht on leitav “Minu näidikulehed” alt ning selle saab soovi korral alla laadida.
Mõistetest
Hõive on Eesti Maksu ja Tolliameti töötamise registri (TÖR) andmetel tööga seotud isikute arv. Hõivenäitajad arvutatakse nelja kvartali keskmisena.
Keskmine palk on täiskoormusega töötavate inimeste kuupalk. Iga ametialagrupi puhul on välja jäetud 2,5% äärmuslikke näitajaid. Kui palgagraafiku andmestikus on vähem kui 500 kirjet, siis palgagraafikut ei esitata.
Ajutise välistöötööjõu moodustavad tähtajalise elamisõigusega ELi, Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriigi ja Šveitsi kodanikud ja nende pereliikmed ning kolmandate riikide kodanikud, kes töötavad Eestis ajutise viibimisalusega (nt viisaga) ning on kantud lühiajalise töötamise registrisse või kellel on tähtajaline elamisluba.
Tööjõu voolavus näitab töötajate liikuvust ametialagruppide vahel kahe järjestikuse kalendriaasta võrdluses (põhineb MTA töötamise registri kodeeringutel).
Lõpetajate prognoosi aluseks on viimase kuue õppeaasta lõpetamised õppekavarühma, haridustasemete (kutseharidus, kõrghariduse I, II ja III aste) ja viieaastaste vanuserühmade järgi; Statistikaameti vastava perioodi rahvaarv 1. jaanuari seisuga ja rahvastikuprognoosi põhistsenaarium järgnevateks aastateks.