Vaata: OSKA visioonipäeva klipid

16. oktoober 2023

Kuidas nügida inimesi tarku valikuid tegema? Ülikool ja katoliku kirik − mis neil elukestva õppega pistmist on? Eestis jõutakse palgatipuni varem kui mujal − miks? Neile küsimustele saad vastuse OSKA visioonipäeva klippidest.

Augustis toimunud OSKA visioonipäeval otsiti koos ekspertidega vastuseid küsimusele, kas ja kuidas peaks OSKA keskpikkasid tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoose tehes arvestama erinevate tööturu trendide ja kiirelt toimuvate muutustega. Kuidas ette näha, millised trendid toovad kaasa fundamentaalseid muutusi ja millised mitte?

Tööturu oleviku ja tuleviku üle arutlesid Tarmo Jüristo (SALK), Maarja Kruusmaa (TAlTech), Tõnu Mertsina (Swedbank), Eva Truuverk (Rohetiiger), Kristjan Port (Tallinna Ülikool), Alo Savi (Tallinna Tõnismäe Riigigümnaasium) ja Jaak Aaviksoo (akadeemik). Päeva juhtis Urmas Vaino.

OSKA visioonipäeva järelkajana on valminud kokku kaheksa lühikest videot: üks päeva kokku võttev 5-minutiline video ning lisaks igalt külaliselt üks põnev mõttekäik eraldiseisva klipina.

Vaata videoid SIIT.

Videote valmimisele aitasid kaasa Rockstick Production ning Joonmeedia.

Loe lisaks

OSKA visioonipäeval toodi ideed „kastist välja“

OSKA seab koos nõunikega tulevikusuunda