Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees: ühiskond peab loobuma arusaamast, et ainult ülikoolist saab hea hariduse

1. detsember 2017

“Väga palju tuleb kodudest sellist arusaama, et kohe peale keskkooli peab minema ülikooli, sest ainult ülikoolist saab hea hariduse, ja siis kohe ongi kõik teed sinu ees valla,” kirjeldas Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees Marcus Ehasoo, kelle sõnul on selline arusaam iganenud ning kutsehariduse väärtust ühiskonna silmis peab tõstma.

Eesti Õpilasesinduste Liidu aseesimees Marcus Ehasoo tõdes OSKA tööturu ja hariduse teemalisel konverentsil, et ühiskonna suhtumine kutseõppesse ei ole veel muutunud, kuigi riik on selle populariseerimiseks juba 25 aastat raha panustanud.

Ehasoo nentis, et väärtushinnangud ja hoiakud saavad alguse eelkõige kodust. “Väga palju tuleb kodudest sellist arusaama, et kohe peale keskkooli peab minema ülikooli, sest ainult ülikoolist saab hea hariduse, ja siis kohe ongi kõik teed sinu ees valla,” kirjeldas Ehasoo, kelle sõnul on selline arusaam iganenud. “Peame ühiskonnana oma silmaringi avardama.”

“Meil on vaja tuua ühiskonda arusaam, et ülikool ei ole ainuke valik. Ka kutseharidus on täiesti normaalne valik,” ütles ta. “Riik ei tohi rääkida vastuolulist juttu. On vastukäiv väita, et tulge kutseharidusse, see on väga hea haridus, ja samas öelda, et me toome sinna akadeemiliselt nõrgemad õpilased.”

Ehasoo hinnangul peaksid ettevõtjad aga riigi süüdistamise asemel ka ise rohkem panustama, et nendele vajalikke erialasid populariseerida. “Ettevõtjad peaksid peeglisse vaatama. Kui nad ootavad, et nende sektori vastu tekiks huvi ja töötajaid, peavad nad ise rohkem vaeva nägema,” rõhutas ta.

http://www.pealinn.ee/newset/eesti-opilasesinduste-liidu-aseesimees-uhiskond-peab-loobuma-n207267