LinkedIn töökohal õppimise uuring tõi välja kasvava ebakõla olemasolevate ning nõutud oskuste vahel. Ettevõtete edu tagab vajalike oskustega inimeste värbamine ning töötajate oskuste arendamine. Uuringus osalenud ligi 4000 personali-, koolitus- ning ettevõtte juhti peavad kõige olulisemaks arendada juhtimis-, suhtlemis- ja koostööoskusi.
LinkedIn´i enam kui 500 miljoni kasutaja andmete analüüs näitas, et enimnõutud oskused ning nendega seotud ametid on järgmised:
- pilve- ja hajustehnoloogiad – pilvelahenduste arhitekt;
- statistiline analüüs ning andmekaeve – ärianalüütik, andmeanalüütik;
- tarkvararakenduste integratsioon – süsteemiinsener;
- veebiarendus – veebiarendaja, veebidisainer;
- kasutajaliidese disain – UX/UI arendaja, veebiarendaja.
IT-töökohtade ning vastavate oskuste kasvule viitab palju uuringuid. Andmed ning tehisintellekt on eestvedajateks tööstuse arengus; nõudlus loodus- ja täppisteaduste, tehnika, tootmise ja ehituse (LTT) erialaspetsialistide järele on kasvamas ning tõusujoones on ka valdkonna palgad.
Infotehnoloogia valdkonnas on ühed kõrgeimad palgad Eestis. Kõrge palgaga ametikohtade seas on nt järgmised: IT-juht, IT-arhitekt, ASP.NET-programmeerija, C-programmeerija, SEO-analüütik, äriinfo spetsialist (IT), C++programmeerija, võrguadministraator, tarkvarainsener, süsteemiinsener, java-programmeerija, IT-turbespetsialist, IT-projektijuht, Oracle-programmeerija.