Isikuteenused

Avaldatud: 11.01.2021

Uuringu prognoosi kehtivus: 2020–2027

Koostaja(d): Ingrid Lepik, Mare Uiboupin

Sildid: iluteenindajad, iluteenused

Uuringus käsitletakse isikuteenuseid, mis hõlmab juuksuri-, näo- ja kehahoolduse, massaaži-, spaa- ja muid ilu- ja isikuteenuseid.

Isikuteenuseid pakkuvates ettevõtetes töötab umbes 9000 töötajat, mis moodustab 1,5% kõigist hõivatutest.  Töötajatest valdav enamus on teenindustöötajad.

Uuringu tulemuseks on tööturu koolitustellimus, mis põhineb valdkonda mõjutavatel trendidel, majanduslikul seisundil, tööjõu- ja oskuste vajadusel ning tööjõunõudluse ja koolituspakkumise võrdlusel. Analüüs valmis 2020. aasta teises pooles.

Isikuteenuste uuringu eksperdikogusse kuuluvad valdkonnas tegutsevate tööandjate, erialaliitude ja erialast haridust pakkuvate koolide ning riigiasutuste esindajad.

Eksperte esindavad: Aire Toffer, Eesti Spaaliit; Alan Aron, OÜ Massaažiekspert; Annaliisa Toom, Haridus- ja Teadusministeerium; Anne Ast, Hestia Hotel Laulasmaa Spa; Inna Soonurm, SA Innove; Jane Kallion, Haridus- ja Teadusministeerium; Katrin Kiivramees, Eesti Kosmeetikute Liit; Piret Kesküla, Eesti Kosmeetikute Liit; Kertti Viru, Kutseliste Juuksurite Vabariiklik Ühendus; Liivi Lõhmussaar, Tartu Kutsehariduskeskus; Marella Kakkum, Kuressaare Ametikool; Martin Ilves, Eesti Massööride Liit; Olga Gurjanova, Terviseamet; Renaldo Paabel, C.U.T Salong.

Loe lisaks: OSKA: isikuteenuste valdkond vajab kvaliteedi tagamisel seaduste tuge / Kutsekoda, 16.06.2023